Germanium

by B4

/
  • Streaming + Download

    Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

      name your price

     

1.
03:27
2.
3.
4.
5.
6.
7.
03:37
8.
9.
05:09
10.
06:29

about

Dual Disc CD/DVD + super bonus material

Federsel:
elektrická kytara, resofonická kytara, šestistrunná baskytara, Coron DS-8, Arturia Minibrute, Vermona ET-6, Boss DRP-1, teremin, gramofon, Korg Poly 800, Dynacord Echocord 100, diddley bow, videoscratching, ring modulator, Kaoss Pad, Mitzu MSE-1001, Dynacord TAM-19, Delicia Mini.

David Freudl:
Wurlitzer piano, Crumar Multiman, Siel Mono, Korg Micropreset, Arturia Minibrute, Casio VL Tone VL-1, Dynacord Echocord 100, Crumar Toccata, preparovaný klavír, ring modulator, Sonivox Mellotron, Korg Poly 800, Melodica Melodihorn M-36A, Delicia Mini.
Leoš Kropáček:
bicí souprava, Boss DRP-1, Coron DS-8, Korg Mini-Pops 3, elektronika.

Karel Žďárský:
baskytara, elektrická kytara, elektronika.

Nahráno v lednu 2013 na chatě Alpaca Farm v Lísce u České Kamenice.
Recording a mix: Federsel
Mastering: Ondřej Ježek, Studio Jámor

Hosté:
Jan Jirucha: pozoun
Martin Strakoš: klarinet


Hudba: B4
Texty: Federsel a Federsel & M.E.Kyšperský (Večer)
Překlad/jazyková spolupráce: Markéta Brýlová (FR), Daniela Rohde (DE)

V roce 2013 vydalo Polí5
www.polipet.cz

Prvotní vize alba Germanium byla nahrát ho tak, jakoby vzorem průkopníků krautrocku nebyl Karl Heinz Stockhausen, ale Zdeněk Liška. Dalším závazkem bylo použít v každé skladbě efekt s germaniovou diodou. Ani jednomu ze závazků se nepodařio dostát. Germaniové efekty tu a tam vystřídaly zvuky profánnějších fuzzboxů nebo jen zkreslení předzesilovačů páskového echa Dynacord. Zdeňka Lišku v inspiraci doplnili Petr a Pavel Ormovi a mnozí další, jako Tom Zé nebo Vince Clarke. Na desce je ovšem i místo pro ostřejší polohu, stopové množství noise i free jazzu.
Album Germanium vznikalo v hloubi Lužických hor, v obci Líska, jako by se B4 po nahrávání ve Cvikově, Rousínově a Horním Prysku při nahrávání posouvali hlouběji do jejich srdce. Letošní album je jubilejní - skupina slaví patnáct let od svého vzniku, ke kterému došlo náhodou na festivalu v Turnově. Kromě řadového alba vydávají B4 i “patnáctialbum” - komplet archiv starších nahrávek, který tvoří druhou stranu duálního disku. Patnáctialbum obsahuje možná trochu víc materiálu než by se dalo čekat a je trochu nepřehlednější, než by se na reprezentativní výběr slušelo, ale nabízí řadu forem brouzdání po nahrávkách skupiny, třeba prostřednictvím kolekce mixtapů přeskakujících z jednoho alba na druhé. Nebo je možné nacpat vše do svého přehrávače souborů, nastavit náhodné přehrávání a na více než patnáct hodin si tak zapnout Rádio B4.

credits

released November 2, 2013

CD kupujte zde:
www.polipet.cz/cd/b4-germanium-cd-dvd/

Bandcamp Polí5:
poli5.bandcamp.com

tags

license

all rights reserved

about

B4 Liberecký, Czech Republic

B4 is probably the only Czech music group actively engaged in krautrock. Studio recordings and live performances by groups vary widely, as in cases of CAN or Nurse With Wound they are more streams of wild improvisation. According the British band The Bays, it can be described using the motto "performance is the product."

Personnel:
Freudl/Kropáček/Procházka/Žďárský
... more

contact / help

Contact B4

Streaming and
Download help